اخبار

اخبار و رویدادها
08

رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت از ارائه خدمات مشاوره و ترک دخانیات در مراکز جامع سلامت در سطح کشور خبر داد و گفت: اکنون هر مراجعه کننده ای که به این مراکز که حدودا ۵ هزار مرکز در سطح کشور است، مراجعه می کند، خدمات مشاوره و ترک دخانیات را دریافت می کند.

به گزارش وبدا، مهندس بهزاد ولی ‌زاده، رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت در نشست خبری به مناسبت "هفته ملی مبارزه با دخانیات"، گفت: در گذشته ۱۵۳ کلینیک ترک دخانیات در سطح کشور داشتیم و در سال ۹۶ از زمانی که برنامه ترک دخانیات را در برنامه های شبکه بهداشت و درمان کشور ادغام کردیم، این خدمات به خدمات مراکز جامع سلامت واگذار شد و اکنون هر مراجعه کننده ای که به این مراکز که حدودا ۵ هزار مرکز در سطح کشور است، مراجعه می کند، خدمات مشاوره و ترک دخانیات را دریافت می کند.

وی گفت: در این مراکز میزان وابستگی افراد به دخانیات توسط کارشناس سلامت روان بررسی می ‌شود تا خدمات درمانی مناسب به آنها ارائه شود.

ولی زاده با تاکید بر اینکه خدمات مشاوره و ترک دخانیات رایگان است، بیان کرد: در مورد افرادی که وابستگی بالایی دارند و به پزشک ارجاع داده می‌ شوند، دارو رایگان نیست؛ زیرا وزارت بهداشت منبع مالی مناسبی برای این موضوع را ندارد.

وی تاکید کرد: از طرفی سامانه ۴۰۳۰ نیز خدمات ترک دخانیات را ارائه می ‌دهد. البته تنها به بخش دولتی اکتفا نکرده و وزارت بهداشت خدمات ترک در بخش خصوصی را هم تسهیل کرده است تا پزشکان با گذراندن دوره ترک دخانیات بتوانند خدمات را در مطب خود نیز ارائه دهند.

Actions: E-mail | Permalink |

درباره بیماستان شهرام (سجاد) :

بيمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهرام (سجاد)با بيش از 9383 مترمربع زيربنا ، با مجوز 120 تخت که قابل ارتقاء تا 200 تخت مي باشد در 9 طبقه در زميني به مساحت بيش از 2700 مترمربع بر اساس آخرین استانداردهای ابلاغی وزارت بهداشت و شهرداری و سایر سازمانهای ذیصلاح در منطقه يوسف آباد تهران احداث شده است.

150 پزشک متخصص که از اعضاء هيئت علمي دانشگاه هاي کشور هستند به همراه 177 نفر کادر درماني 101 نفرکادر اداري، مالی، پشتیبانی و در کل 278 پرسنل در بخش هاي تخصصي و اداری و مالی و پشتیبانی در اين بيمارستان مشغول به کار هستند.

 

آدرس پستی :

خیابان دکتر فاطمی- میدان دکتر فاطمی- نبش خیابان چهلستون- پلاک 1

تلفن :

5790-2000(21)0098

فاکس :

5790-2011(21)0098

پست الکترونیک :

shahram.hospital@gmail.com

DNN